Gündem

Şovmen şımarık başkan!

24 Kasım 2021 . 17:25

Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkan Vekili Uğur Akbay, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sığınmacılara dolarla su satma kararını ve nikah tarife ücretlerine getirilen anormal fiyat düzenlemesine çok sert tepki gösterdi. Akbay “Şov ve şımarıklıkta sınır tanımayan Belediye Başkanı bilmelidir ki gittiği yol, yol değildir” dedi.

Şovmen şımarık başkan!

  AK Parti İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısının ana konusu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın aylar önce kamuoyu gündemine getirdiği su zammı ile ilgili birkaç gün önce gündeme gelen nikah ücretleri çıkışı oldu. Özcan’ın ülke gündeminde günlerce tartışılan “Sığınmacılara 10 kat su zammı yapacağım” dediği ve son olarak Kasım ayı belediye meclis toplantısının ikinci oturumunda yabancılara dolarla su satışı kararını Bolu Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay sert dille eleştirdi.

  4 AYDIR  BİR BARDAK SUDA FIRTINA KOPARTILMAYA ÇALIŞILMAKTA

  Akbay alınan kararla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

  Hukukçu kimliğiyle hukuk tanımazlıkta sınır tanımayan Bolu Belediye Başkanı, bildiğiniz üzere;  Yabancı uyruklu kişiler için 100 bin lira nikah ücreti ve yine Yabancı uyruklu kişiler için  suyun metreküpünü 2,5 ve 4,5  dolar olarak belirleyen kararını meclise dayatmış ve meclisten geçirmiştir. Yaklaşık 4 aydır  bir bardak suda fırtına kopartılmaya çalışılmakta. Su, Allah’ın bize sunduğu en güzel nimetler arasındadır. Yüce Allah; Kur’an-ı Kerim Bakara Suresi 60. Ayetinde, ‘’Allah’ın rızkından yiyin, için yeryüzünde fitne, fesat çıkarmayın, der Bugün bu sözlerin bir kez daha iyi hatırlanması ve Belediye Başkanının da feyz almasını ümit ediyoruz.

  SANSÜR UYGULANDI

  Çok net söyleyelim, bu kararı alan, alınma sürecine katkıda bulunan kişilerin tamamı Bolu tarihine bir utanç olarak kaydedilmiştir. Aslında konu  sadece yabancıların su ve nikâh meselesi ötesinde olup Bolu Belediye Bütçesindeki rakamların nedenli değiştiği ile de ilgilidir. Bütçe  kalemlerinin  çoğunun nerdeyse iki kat arttığı ama ne yazık ki bu artışların yatırıma yansımayacağı görülmektedir. Gelir Tarife cetvelindeki bazı kalemlerde misli ile artışlar görülürken dikkate alınmayan birçok kalemdeki fiyatların düz ara böl ikiye mantığıyla hesaplanıp hareket edildiği görülmektedir. Mecliste bu konularda açıklama yapma hakkımız olmasına rağmen  fırsat vermeyerek süre kısıtlamasına giden Başkanın burada da hukuksuzluk yaptığı aşikardır.

  PERDE OLARAK KULLANIYOR

  Şov ve şımarıklıkta sınır tanımayan Belediye Başkanı bilmelidir ki gittiği yol, yol değildir. İcraat makamının imkanları ile kendini kaybettiği kesin olan bu şahsın, insanlığını da kaybettiği ortadadır. Meselenin az sayıdaki ( 181 kişi ) yabancı uyruklu kişiden elde edilecek Belediye geliri olmadığını, bu şovların, devasa arazi satışları ve artık mahalle aralarına kadar taşan bir kısım hukuk dışı uygulama ve tavırlarını gizlemek için bir perde olarak kullandığını gayet iyi biliyoruz.

  BOLU BELEDİYESİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

  Buradan, haddini bilmez bu kişinin peşine takılıp, sorgulamadan, her şeye onay veren arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Bu şahsın gerçek yüzünü, en yakınında olan 3 Belediye Meclis üyesi yol yakınken görmüş ve istifa ederek bu şahsın günahlarına ortak olmak istememişlerdir. Yine yapılan oylamada en azından ÇEKİMSER oy kullanan iki chp li meclis üyesini vicdanları ile hareket ettikleri için tebrik ediyorum. Başlattığımız ve sonuna kadar sürdüreceğimiz yargı sürecinin sonunda bu şahısla aynı fiillerin içinde olduğunuzu idrak etmeniz sizin için sadece bir pişmanlık olacaktır. Ne şahsen ne de Başkan sıfatıyla kendisinden başka kimseye faydası olmayan bu şahsın, kirini örtmek için kurduğu bu basit oyuna alet olmayınız, sizi bir kez daha haktan ve adaletten yana olmaya davet ediyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, ne Bolu ne de Bolu Belediyesi sahipsiz değildir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.