Gündem

Bolu Belediyesi'nin kararına Abdülhamit Gül'den sert çıkış

23 Kasım 2021 . 08:50

Bolu Belediye Meclisi'nin Bolu'da ikamet izni olan yabancılar için 1 metreküp su fiyatını 2 buçuk dolar yapması ve Bolu'da evlenmek isteyen yabancılardan alınacak nikah ücretinin olarak 100 bin TL' olarak belirlemesi ülke gündeminde tartışmaya devam ediyor. Bolu Belediyesi'nin aldığı karara bir tepki de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. Gül attığı tweetle Bolu Belediyesi'ni ırkçılık heykeli dikmekle suçladı.

Bolu Belediyesi'nin kararına Abdülhamit Gül'den sert çıkış

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yaz aylarında dile getirdiği ve dün gerçekleştirilen Bolu Belediyesi Kasım Meclisi 2. Toplantısında oy çokluğu ile kabul edilen maddeler ülke gündeminde konuşulmaya devam ediyor. 

  Bolu Belediye Meclisi'nin oy çokluğu ile aldığı kararda Bolu'da ikamet izni bulunan yabancılar için suyun metreküp fiyatı 2,5 dolar olarak kabul edildi. Ayrıca Bolu'da evlenmek isteyen yabancılar için nikah ücreti de 100 bin TL olarak belirlendi. 

  Tartışılan maddelerin Bolu Belediye Meclisi'nden geçmesi ve tekrar ülke gündemine oturması eleştiri oklarını Tanju Özcan'a yönelmesine neden oldu. 

  Bolu Belediye Meclisi'nin aldığı karara tepki gösterenlerden biri de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu. Bakan Gül attığı twitle Bolu Belediyesi'ni ırkçılık heykeli dikmekle suçladı. 

  Abdülhamit Gül tweetinde şu ifadelere yer verdi: 

  "CHP'li belediyelerin dikmediği bir tek ırkçılık heykeli kalmıştı. Onu da Bolu Belediyesi tamamlamış. Bilsinler ki kamu hizmetlerinden yararlanmada herkes eşittir. Bu topraklara kin ve nefret tohumu atmaya kalkışanlar, asla başarılı olamaycaklar."

  • eğitimci23 Kasım 2021 . 16:19

   Tanju Özcan Boluyu rezil ediyor.Bu ne ya garip garip uygulamalar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.