Gündem

Bolu Valisi Ahmet Ümit: "Apartman yöneticileri dahil olmak üzere herkes uyarıldı"

12 Mayıs 2021 . 14:34

Bolu Valisi Ahmet Ümit, bayramda korona virüse karşı kazanılmış başarının heba olmaması adına tedbirlerin artırılacağını belirterek, “, "Apartman içlerinde dahil olmak üzere, yöneticiler dahil olmak üzere bu konuda sorumluluk alabilecek herkes uyarıldı. Herkesle gerekli diyalog oluşturuldu. Hiç bir şekilde müsamaha gösterilmeyecek" dedi.

  Bolu Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen törenin ardından gazetecilere açıklama yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, bu bayramda da vatandaşların sabır göstermesini ve pandemi kurallarına uymalarını istedi. Alınan tedbirler kapsamında yüz binde 365 olan vaka sayısının yüz binde 282 rakamına gerilediğini hatırlatan Ümit, “"Birbirlerimizi telefonla arayıp gönlümüzden selam göndereceğiz. Gönüllerimizde tutacağız sevgimizi. Çünkü bu dönemde sağlık şartları bunu gerektiriyor. Normallerimize dönebilmek, daha güzel günlere ulaşabilmek için bu tedbirlere uymamız lazım. Sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Tedbirler ve denetimler devam ediyor. Bu konuda gereken işlem neyse bugüne kadar yapılmıştır. Bundan sonra da yapılacaktır. Bu bakımdan hiç bir şekilde bu tedbirleri ihlal etmeyelim. Önümüzdeki süre içerisinde çok iyi olacağımıza inanıyorum." İfadelerini kullandı.

  Millet olarak bayramları coşku içerisinde kutlamayı sevdiğimizi kaydeden Vali Ahmet Ümit, bu durumun vatandaşlarımız açısından zor olsa da biraz daha sabretmek ve korona virüse karşı elde edilmiş başarıyı heba etmemek zorunda olduğumuzu söyledi. Ümit, “"Apartman içlerinde dahil olmak üzere, yöneticiler dahil olmak üzere bu konuda sorumluluk alabilecek herkes uyarıldı. Herkesle gerekli diyalog oluşturuldu. Hiç bir şekilde müsamaha gösterilmeyecek. Burada ceza yazmak mesele değil. Ceza yazmak ne maksattır, ne de sonuçtur. Esas olan bu kuralın uygulanmasıdır. Arzumuz istirhamımız budur. Vatandaşımızın sağlığı her şeyden daha önemli. Bu sağlığımızı koruyabilmemiz için yerimizden birbirlerimizin bayramlarını kutlayalım. Telefonlarla bayramları kutlayalım. Bayramlarda kesinlikle sokağa çıkmayalım. Yasaklara itibar edelim ki bu tedbirler maksadına ulaşmış olsun. Şu süreç içerisinde ülke genelinde tüm rakamlar düştü. Bizde de ciddi şekilde rakamlar düştü. Bu güzel gidişi kötüye çevirmeyelim" şeklinde konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.