Gündem

BOLULU DEDE SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

11 Haziran 2018 . 11:52

Bolu’da bir semt pazarında gazetecilere konuşan yaşlı adamın söyledikleri, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bolulu yaşlı adamın videosu özellikle Twitter’da yoğun bir şekilde paylaşıldı.

  Bolu’da pazarcılık yapan yaşlı adam, siyasilerin pazar gezisi yaptığı sırada gazetecilere verdiği açıklamayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Yaşlı adamın, yaklaşan seçimlerle ilgili soru sorduğu anlaşılan gazetecilere verdiği Atatürk cevabı, özellikle Ak Parti muhalifleri tarafından paylaşılmaya ve gündemde tutulmaya devam ediyor.

  “O olmasaydı bu Türkiye olmayacaktı”

  Yaşlı adam Atatürk’e olan sevgisini anlattığı videoda, bu ülkeyi Atatürk’ün kurduğunu belirterek, “Ben 80 yaşıma girdim. 60 senedir oy kullanırım ama O’ndan hiçbir zaman vazgeçmedim. Ama iyi ama kötü. O kurdu bu memleketi. Bu vatanın, bu memleketin, bu milletin Allah’tan Peygamberden sonra O babası. O olmasaydı bu Türkiye olmayacaktı. Paylaşmışlardı. Ankara Haymana’ya kadar gelmişlerdi. Dağıtmışlardı bu memleketi. Kazmayla, kürekle, baltayla 300 kişi ile dağda bu memleketi bekledi. Bu 500 kişiyle sarayda yaşıyor. Böyle memleket olmaz. Böyle insanlık, böyle kültür olmaz. Gelsin isterse beni tutuklasın. Ben 80 yaşıma girdim” dedi.

  Ak Partililer seçim çalışması yapıyor                           

  Bolulu yaşlı amca konuşurken arkada, Ak Parti Bolu İl Teşkilatı ve milletvekili adayları da kameraya takılıyor. Görüntülerden Ak Partililerin pazarda seçim çalışması yaptıkları anlaşılıyor.

  Binlerce beğeni, binlerce yorum

  Videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından Twiter’da hızla yayıldı. Özellikle Ak Parti muhaliflerinin beğeni ve paylaşımlarıyla gündemde tuttuğu video Twiter’ın dışında Facebook’ta da yayılmaya başladı. Tanınmış birçok muhalif siyasetçi videoyu paylaşarak hükümete olan tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.