Gündem

BAİBÜ'DE MUHTEŞEM GÖSTERİ

16 Mayıs 2022 . 12:43

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) Gazel Folklor ve Spor Kulübü Derneği'nin gerçekleştirdiği Türk halk oyunları gösterisi izleyicileri büyüledi. Farklı meslek gruplarından oluşturulan topluluk, oynadıkları farklı yörelerden oynadıkları halk oyunları ile BAİBÜ Bordo Salonu dolduran çok sayıda kişiye neşeli anlar yaşattı.

BAİBÜ'DE MUHTEŞEM GÖSTERİ

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi bordo salonda TÜHOM (Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu) ve Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin ortaklaşa hazırladığı ''Anadolu'nun Renkleri'' temalı Türk halk oyunları ve halk müziği gösterisi, TÜHOM ve Gazel’in kurucusu Öğretim Görevlisi Sıdıka Kilitci, eğitmenler Yılmaz Kara, Ercan Gündüz ve Enes Metin eşliğinde sergilendi. 

  Türk halk oyunları ve halk müziği gösterisine Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, İzzet Baysal Vakfı’nın mütevelli heyeti üyeleri, öğrenciler ve Bolu halkı katıldı. Yaşları 7 ile 60 arasında değişen farklı meslek gruplarına ait olan dans topluluğu üyeleri, Bolu, Burdur, Trabzon, Aydın(Zeybek), Seymen, Van, Roman, Silivri yörelerine ait halk oyunlarını sergiledi.

  Farklı meslek ve yaş gruplarından oluşan dans topluluğu sergilediği oyunlarla salondaki yüzlerce insanın beğenisini topladı. Müzik topluluğun seslendirdiği eserler ile salonu dolduran çok sayıda kişiye keyifli anlar yaşattı. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.