Gündem

Mecliste sürpriz misafir

11 Ocak 2022 . 11:36

Bolu Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının ikinci oturumunda meclisi sürpriz bir isim ziyaret etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman belediye meclis toplantısını Bolu belediyesi meclis salonunda misafirler için ayrılan bölümde izledi. Salman’ın salonda olduğunu öğrenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Salaman’dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

Mecliste sürpriz misafir

  HABER: ZEKERİYA ERİVAN

  Bolu belediye meclisinde gerçekleşen dünkü toplantıda sürpriz bir misafir meclis salonunda yerini alarak toplantıyı izledi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Ankara dönüşü uğradığı Bolu’da Bolu belediye meclis salonuna gelerek toplantıyı izledi.

  HOŞ GELDİNİZ DEĞERLİ BAŞKANIM BOLUMUZA

  Salman’ın meclis salonunda olduğunu öğrenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan önce biraz şaşkınlık yaşarken Salamn’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Özcan Salman’ı şu sözlerle karşıladı:

  “Aramızda bir konuk varmış. Arkadaşlar Yalova Belediye Başkanımız Sayın Vefa Salman konuk olarak toplantımıza iştirak etmiş durumda. Hoş geldiniz değerli Başkanım Bolumuza. Haksız ve hukuksuz bir şekilde görevinden alınan ve hala görevine iade edilmeyen ama resmi olarak belediye başkanlığı sıfatını taşıyan Sayın Vefa Salman’a ben hem kişisel bir dostu olarak, hem yol arkadaşı olarak, hem de bir kardeşi olarak bir an önce alınan bu haksız ve hukuksuz karar ortadan kaldırılır Yalova halkının seçtiği belediye başkanı tekrar Yalova’yı yönetmeye başlar. Sefalar getirdiniz.

  2020 YILINDA GÖREVİNDEN ALINDI

  İçişleri Bakanlığı, CHP'li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ı, 16 günlük sürede yapılan müfettiş incelemeleri sonucunda “nitelikli dolandırıcılık, yolsuzluk, zimmet, resmi belgede sahtecilik” gibi suçlamalarla 27 Şubat 2020'de görevinden almıştı.

  • ram11 Ocak 2022 . 08:35

   neden gelmiş görevinden alınan eski belediye başkanı bi anlam veremedim şaşırdık sadece

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.