Gündem

‘'ÖTV desteği ve yakıt yardımı istiyoruz''

25 Kasım 2021 . 15:50

Marmara Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Genişletilmiş Bölge Toplantısı Bolu Gazzelle Otel’de yapıldı. Gerçekleştiren toplantıya bölgede faaliyet gösteren sürücü kurslarının yöneticileri katıldı.

  Marmara Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Genişletilmiş Bölge Toplantısı Bolu Gazelle Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda MTSK(Mutlu taşıtlar sürücü kurslarının sorunları, yeni çıkacak yönetmelik ve özellikle yeni çıkacak olan 2022 taban fiyat analizi çalışmaları yapıldı. 

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Marmara Bölgesi Sürücü Kursları Başkanı Ali Rıza Coşkun: ‘İnşallah kasım ayı sonunda taban fiyat komisyonu toplanacak bir yıllık sürü kurslarındaki ehliyet fiyatlarını belirleyeceğiz. Türkiye’de genel olarak bizim B sınıfı 3 bin lira olarak çıktı. 2022 yılına ait olarak. Ama biz yine Marmara Bölgesinde 3 bin lira olarak istedik ve bunu isteyeceğiz komisyonumuzdan.’’  Ifadelerini kullandı. 

  Bölge toplantılarının sorunların ve taleplerin dile getirildiği organizasyonlar olduğunu belirten İstanbul Dolunay Sürücü Kursu sahibi Nilüfer Kuruyer, Bolu'da gerçekleştirilen toplantınında bu anlamda çok önemli olduğunu söyledi. Son dönemde artan enflasyon ile kurs taban fiyatlarının güncellenmesi gerektiğini de ifade eden Nilüfer Kuruyer: ‘’Enflasyon yükseldi, günlük hayatımızda kullandığımız bir çok ürün zamlandı.  Şu an bizim en ciddi sıkıntımız tabi ki de taban fiyatımız. Bazı isteklerimiz taleplerimiz var. Bunları burada dile getimeye çalışıyoruz. Umarım güzel sonuçlar alırız" dedi.

  Çiftçiye verilen mazot desteğinin eğitime de verilmesini istiyoruz. ÖTV desteği istiyoruz ifadelerini kullanan İSKEF Başkanı Murat Tekin ise: "Biz gönüllü olarak özellikle İstanbul’da tütün eğitimci arkadaşlarımızla birlikte yaşlılara, ilaç gitmesi gerekenlere sosyal vefa destek projelerinde gönüllü görev aldık. Araçlarımızla hiçbir ücret almadan yani bu konularda büyük hassasiyet gösteriyoruz. O dönemde ne KOSKEB ve diğer krediler hiç biç birini alma şansı yok. Nace kodunda bu yok yani. Hiç destek alamadık bir kira yardımı aldık rakamları söylim ben en fazla 5 bin lira civarında bizim tek isteğimiz şu taksiciler ÖTV’lerden yararlanarak araç aldılar. Biz eğitim aracıyız biz bu araçla eğitim vereceğiz başka bir amaçla kullanma şansımız yok. ÖTV desteği istiyoruz. Çiftçiye verilen mazot desteğinin eğitime de verilmesini istiyoruz. Özel okullarda mesela verdiğimiz tüm vergileri düşebiliyorsunuz biz düşemiyoruz. Özel okullarda düne kadar teşfik vardı biz yararlanamıyoruz. Her ay kayıt alarak ayakta kalmak zorunda olan bir sektörüz. İyi olan şeyler var. Bugünde bu eksikliklerimiz görmemiz lazım. Biz araçlarımızda ÖTV muafiyeti bir de yakıt desteği talep ediyoruz.’’ şeklinde konuştu. 

  Toplantıda konu ile ilgili açılama yapan Türkiye Sürücü Kursları Konfederasyonu Başkan Vekili Musa Ayan ise şu ifadeleri kullandı: 

  ‘’Sürücü kurslarımızın yönetmeliği genel müdürlüğümüzde hazırlanmaktadır. Genel Müdürümüz Abdullah Süslü Beyle görüştüğümüzde yönetmeliğimizin son çalışmasında 8 federasyon başkanımızı ve bu konuda uzman arkadaşları çağırarak yönetmeliğimizi çıkaracağız. Bu yönetmeliğin sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz.’’ 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.