Gündem

Tomruk çekici hırsızları yakalandı

18 Kasım 2021 . 13:59

07 Kasım 2021 günü saat Bolu-Çaydurt Taşçılar Köyü mevkiinde O.Ö. isimli vatandaş, traktöre bağlanan tomruk çekici aracının çalındığını beyanederek jandarma ekiplerine başvurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri failleri kıskıvrak yakaladı.

Tomruk çekici hırsızları yakalandı

  O.Ö. isimli şahıs plakalı traktörüne takılı olan ve tomruk çekici vinç olarak tabir edilen tamburunun çalındığını beyan ederek ihbarda bulunması üzerine Jandarma Suç Araştırma Timi olayla ilgili soruşturma başlattı. Olayı ivedilikle inceleyen Jandarma ekipleri, Hırsızlık olayında kullanılan aracı ve hırsızları kısa sürede yakaladı.

  Jandarma’nın yaptığı açıklama ise şöyle;

  1.       Bolu İli-Merkez  İlçesi-Çaydurt J.Krk.K.lığı sorumluluk bölgesinde bulunan Taşçılar Köyünde ikamet eden O.Ö. isimli şahıs 07 Kasım 2021 günü saat 09.30 sıralarında Çaydurt J.Krk.K.lığına müracaat ederek 14 DF … plakalı traktörüne takılı olan ve tomruk çekici vinç olarak tabir edilen tamburunun çalındığını beyan ederek ihbarda bulunması üzerine olaya müdahale edilmiştir. Olay yerinde Çaydurt J.Krk.K.lığı ekipleri ve JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi ) Timince  olayın fail veya faillerinin tespiti için araştırmalara başlanılmıştır. Yapılan araştırmalar ve kamera incelemeleri sonucunda olay şüphelilerinin A.Ö., R.H. ve F.H. isimli şahısların olduğu, bahse konu tamburu sosyal paylaşım sitesi(Facebook) üzerinden ikinci el zirai aletler satan siteye üye olmak sureti ile satışa çıkarttıkları tespit edilmiş, hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri 06 AZM .. plakalı araç ve A.Ö., R.H. ve F.H. isimli şüpheliler 16.11.2021 günü saat:16.00 sıralarında Çaydurt J.Krk.K.lığı sorumluluk bölgesinde yakalanmışlardır. Şüphelilere yaptırılan yer gösterme işlemi sonucunda bahse konu tambur Banaz Köyü sınırları içerisinde ormanlık alana gizlenmiş vaziyette bulunmuş, mağdur O.Ö. ye teslim edilmiştir.

  2.       Şüpheliler A.Ö., R.H. ve F.H.  17 Kasım 2021 günü Bolu  Adliyesine sevk edilmiş  ifadelerinin alınmalarına müteakip adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır.

  3.       Bolu İl Jandarma Komutanlığınca,  bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan operasyonlar, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.

   

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.