Gündem

"Bir Hareketine Bakar Hayat" Projesi Bolu'da uygulandı

12 Kasım 2021 . 15:14

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğinin en üst noktaya taşınması amacıyla yürütülen emniyet kemeriyle alakalı “Bir Hareketine Bakar Hayat” projesi için, Bolu’da Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından çevirmeler yapılarak sürücülere bilgilendirmeler yapıldı.

"Bir Hareketine Bakar Hayat" Projesi Bolu'da uygulandı

  HABER: Ayben ÇANKAYA- KAMERA: Esra ÖZTÜRK

  İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, Jandarma Komutanlığı Trafik Timler ve Emniyet Genel Müdürlüğünce Türkiye geneli uygulanmakta olan "Bir Hareketine Bakar Hayat" projesi kapsamında Bolu’da akşam üzeri saatlerinde denetimler yapılarak sürücülere emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Vali yardımcısı İlhan Turgut’un da katıldığı uygulamada sürücülere küçük hediyeler de verildi. Sürücüler yapılan uygulamadan son derece memnun olduklarını ifade ederek ekiplere teşekkürlerini sunarken uygulamayı gören vatandaşlar projenin faydalı olmasını umduklarını dile getirdi.

  “BU UYGULAMA İLE YARALANMA ORANININ YÜZDE 90’A DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK İSTİYORUZ”

  Vali yardımcısı Turgut, uygulama ile alakalı şunları dile getirdi:

  “Biliyorsunuz Türkiye’de sadece Bolu’muzda bile günlük çok ciddi trafik kazaları meydana gelmekte. Gerek yayalarımızın gerek araç sahiplerinin dikkatsizlikleri, dalgınlıkları belki bazen çok nadiren de olsa yoldaki eksiklerimiz nedeniyle çok ciddi trafik kazaları yaşanmakta. Tabi bu bizi toplum olarak üzüyor. Basın yayın aracılığıyla bunun duyurulmasının maksadı da sayenizde diğer bütün toplum bireylerinin, sürücülerin bu konuda daha duyarlı olmalarının sağlanması. Bütün bu gerçeklik karşısında bizim bakanlığımız geçen hafta bir kampanya başlattı. Emniyet güvenli trafik için emniyet kemerinin takılı olmasının insanlarımızın hayatının yaralanmasını yüzde 60 oranında azalttığı gerçeğini vurgulamak için, topluma bir kez daha hatırlatmak için, tüm ülkemiz için vatandaşlarımızın iyiliği için buradayız. Bundan sonra inşallah bu kampanyamız etkili olur ve sonucuna ulaşırız. Yaralanmalar yüzde 60 değil de yüzde 90’lara kadar azalttığını görmek istiyoruz.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.