Gündem

Sadece İçiciyim Diyen Sanığa 12 yıl Hapis Cezası

12 Kasım 2021 . 11:06

Bolu’da yaşadığı evi ve evinin bahçesinde yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezası verildi.

Sadece İçiciyim Diyen Sanığa 12 yıl Hapis Cezası

   Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçlamasıyla tutuklu olarak yargılanan Fatih Acar, Yaklaşık 2 yıl önce evinde yapılan aramada salonda 0.33, 0.24, 0.15, 0.09 gram metamfetamin ile evinin bahçesinde toprağa gömülü 234 adet uyuşturucu hap, sentetik ecza maddesi, 5 adet şırınga, 1 adet plastik aparat, 2.75 gram saf eroin ile yakalanan ve uyuşturucu ticareti yapmak suretiyle tutuklanan sanık hakkında mahkeme kararını verdi. 

  Uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasını kabul etmeyen sanık, savunmasında şunları söyledi; “Ben asla satıcı olmadım. İçici biriyim. Bahçemdeki toprağa gömülü uyuşturucu maddeleri ise ileride ihtiyaç duyduğumda kullanmak için gömdüm. Kimseye uyuşturucu satmak niyetim olmadı” dedi. 

  Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Fatih Acar’ın, uyuşturucu ticareti yaptığına kanaat getirerek 12 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına ve 25 bin lira da adli para cezası ile cezalandırılmasına, tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.