Gündem

Köroğlu karakteri için bu kez Bahçeli'ye mektup yazdı

14 Ekim 2021 . 09:50

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT’de yayınlanan Teşkilat dizisindeki Köroğlu karakteri için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mektup yazdı. Özcan, mektubunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye konu ile ilgili iki talep iletti.

Köroğlu karakteri için bu kez Bahçeli'ye mektup yazdı

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT’de yayımlanan Teşkilat dizisindeki, Köroğlu karakteri için daha önce TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya mektup yazmıştı. Başkan Özcan bu kez konu ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mektup yazdı. Karakterin Türk düşmanlarıyla iş birliği içinde olmasını, Köroğlu adına bir hakaret olarak yorumlayan Özcan, Bahçeli’den konuyla ilgili tepkisini ortaya koymasını istedi. Özcan yazdığı mektupta:  

  “Anadolu topraklarımızda doğup büyümüş, yiğitliği, mertliği ile Türk dünyasına nam salmış olan Köroğlu’nun adı, TRT’de yayınlanan Teşkilat dizisinde maalesef Türk düşmanlarıyla, vatan hainleriyle iş tutan biriyle aynı kefeye konulmuştur. Bu durum Köroğlu’nun Torunları olan bizleri, yani Bolu halkını ziyadesiyle üzmüştür. Takdir edersiniz ki Köroğlu, zalime karşı mücadelesiyle tanınan, önemli bir Türk Atasıdır. Türk milletinin ve Türk dünyasının gönlünde ölümsüzleşen böylesi bir değerimizin adının, devletimizin kanalında bu şekilde ayaklar altına alınması, büyük Türk milletine ve Türk dünyasına hakarettir. Hatta ve hatta aymazlık, densizlik, tarih bilmezliktir. Bu sebeple Köroğlu’nun Torunları olarak, Türk milletinin değerlerine yapılan bu ‘itibar suikastına’ tepkisiz kalmamak adına, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya bir mektup gönderdim ve derhal dizideki ‘Köroğlu’ karakterine son vermesini ve Bolu halkı başta olmak üzere tüm Türk dünyasından özür dilemesini istedim. 

  Zat-i alinizin yerli ve milli duruşunu, milliyetçi duruşunu tüm dünya bilmektedir. Bu doğrultuda, her zaman şahsımıza saygı duyan, Atatürk milliyetçisi bir kardeşiniz olarak, tamamen milli duygularla sizleri de bilgilendirmeyi uygun gördüm. Köroğlu’nun Torunları olarak sizlerden iki talebimiz vardır. Birincisi TRT’ye gereken tepkiyi vermenizdir. Bu mektubu okuduğunuzda eminim ki; TRT’nin yapmış olduğu bu tarih bilmezliğe, bu aymazlığa ve bu büyük ayıba kayıtsız kalmayacaksınız. 

  İkinci olarak ise, Türk milletinin vergileriyle yayın hayatını sürdüren TRT’nin yayın politikalarıyla ilgili husustur. TRT’nin artık kendine çeki düzen vermesi gerektiğini düşünmekteyim. Yani bu minvalde TRT’nin eskisi gibi, yerli, milli ve tarafsız çizgisine geri dönmesini arzu ettiğimi belirterek, şahsınızın bu konuyu kamuoyunda gündeme getirmesini istirham ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, zat-i alinizin vereceği destekler için şimdiden şahsım, Bolu halkı, Türk milleti ve Türk dünyası adına teşekkür ediyor, saygı, sevgi, muhabbetlerimi sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.