Gündem

CHP'li belediye başkanlarından Tanju Özcan'a tepki

29 Temmuz 2021 . 13:08

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sığınmacıları hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

CHP'li belediye başkanlarından Tanju Özcan'a tepki

  HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ülke gündemine bomba gibi düşen ve sığınmacıları hedef alan açıklamalarının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. Özcan’ın söylemlerini çok sayıda vatandaş sosyal medyadan tepki göstermeye devam ediyor. Özcan’ı eleştiren CHP’li önemli isimler kervanına CHP’den Türkiye’nin en önemli iki şehrine seçilmiş belediye başkanları da Özcan’ın ifadelerini eleştirdi. Dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ““O tür söylemleri kabul etmiyorum. Kaç milyon insana hizmet veriyoruz? Ulaşımla ilgili 15 milyon küsür, artı yolcusu, artı turisti diyoruz ama diğer rakamlara baktığınızda iki milyona doğru giden sığınmacı, mülteci ya da vatandaş olmuş olanlar gibi bazı yeni sayıları üstüne koyduğunuzda biz belki 18-19 milyona hizmet ediyoruz” ifadeleri ile eleştirmişti.

  MASUMLARA KESİLEN HİÇBİR CEZA BİZE AİT OLAMAZ

   İmamoğlu’nun ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “ Din, dil, ırk fark etmeksizin kimseyi sudan, hizmetten, güvenlikten yoksun bırakmam, bırakamam. Bu her şeyden önce uygulanan yanlış politikalara değil, insanlığa kesilen bir ceza olur. Yönetememenin sonucu olarak da görsek masumlara kesilen hiçbir ceza bize ait olamaz.” İfadeleri ile eleştirdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.