Gündem

Vatandaş aşının yan etkisinden endişeli

10 Haziran 2021 . 15:46

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dün Bolu Valiliği binası önünde aşı bilgilendirme ve randevu standı açıldı. Açılan stantta vatandaşların kolayca randevu alması ve koronavirüs aşısı hakkında detaylı bilgi verilmesi sağlanıyor. Ayrıca vatandaşların randevularına gidebilmesi için ulaşım desteği de sağlanıyor. Sokakta ki vatandaşımıza aşı hakkındaki düşüncelerini sorduk.

Vatandaş aşının yan etkisinden endişeli

  Haber: Cihan SAKAOĞLU - Kamera: Barış ESKİCİOĞLU 

  Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşa koronavirüs aşısı hakkında detaylı bilgi vermek ve kolayca randevu alınabilmesi sağlamak için bilgilendirme standı kuruldu. Kurulan stant vatandaş tarafından ilgi ile karşılandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşılama programının önümüzdeki hafta 40 yaşa kadar düşeceğini belirtmesinin ardından TV Bolu olarak Bolu halkına aşı hakkındaki düşüncelerini sorduk.  

  BİR GERÇEK VAR AŞI OLMAMIZ GEREKİYOR

  (Mustafa Güldür) Şu an için geçen aylara göre biraz daha hızlı devam ediyor bence. Aşı olmayı tabi ki düşünüyorum. Yan etkileri konusunda çok şeyler söylüyorlar. Fakat söyle de bir gerçek var aşı olmamız da gerekiyor. Sonuçta bir salgın var. Bu salgına mücadele ediyoruz. Aşı olmamız gerekiyor.  

  AŞI OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

  (Emre Zilif) Bence yeterince hızlı değil çünkü virüs tekrardan yayılabilir. Öyle bir ihtimal olduğu için ben yeterince hızlı ilerlediğini düşünmüyorum. Şu an aşı olmayı düşünmüyorum çünkü yan etkileri falan olduğunu duydum. Daha önceden zaten hiç virüs de olmadım, hastalanmadım da bunun için aşı olmayı düşünmüyorum. Gerekli olmadığı sürece, zorunlu kılmazlarsa eğer.  

  ZORUNLU YAPMAZLARSA AŞI OLMAYACAĞIM

  (Umut Çetin) Başlarda hayır ama son zamanlarda evet hızlı olduğunu düşünüyorum. Zorunlu yapmazlarsa aşı olmayacağım. Yan etkisinin şimdi değil de ilerleyen zamanlarda sorun çıkartacağını düşünüyorum. O yüzden ben aşı olmak istemiyorum şahsen.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.