Gündem

Şehitler dualarla anıldı

12 Mayıs 2021 . 15:36

Bolu’da Ramazan Bayramı öncesi il protokolünün de katılımıyla Garnizon Şehitliği’nde program düzenlendi. İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu ve il müftülüğünde görevli hocalar şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okudu. Program Bolu Valisi Ahmet Ümit’in katılımcıların bayramlarını kutlamasıyla sona erdi.

  HABER: Ece SİDİLLİ- Selim TATAR

  Bolu Valisi Ahmet Ümit’in Garnizon Şehitliği ziyaretine Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Belediye Başkanı Tanju Özcan Garnizon Komutan Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, , AK Parti İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, CHP İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

  Program için Garnizon Şehitliği’ne gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit ilk olarak şehit yakınları ve gaziler sohbet etti. Şehitlikteki program il müftülüğü görevlilerinin Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Keriminin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından şehitlerimizin ruhu için dua edildi.

  Duadan sonra kısa bir konuşma yapan Vali Ahmet Ümit, pandemiden dolayı farklı bir bayram yaşanacağını belirterek, alınan tedbirler sayesinde kısa süre içinde eski güzel bayram günlerine kavuşmayı dilediklerini belirtti. Şehitlerin ve şehit ailelerin Türk milletinin gönlünde çok farklı bir yerde olduğunu belirten Ümit, bu vatan için hiç düşünmeden canını vermiş tüm şehitlerin ve şehit yakınlarının yanlarında olduklarını söyledi. Program sonrası şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenen Vali Ahmet Ümit, şehitlikte protokol üyeleri ve gazetecilerle sohbet edip, Ramazan Bayramları’nı kutladı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.