Gündem

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Bolu Ziyareti

9 Ocak 2021 . 12:44

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığını ziyaret etti. Yıldırım ziyaretinde; “Bugün Amerikan seçimlerini kazanan Biden işi gücü bırakmış Türkiye’deki hükümeti devirmek için planlar yapıyor. Ama Türkiye ile uğraşmak ateşle oynamaya benzer. Ateşle oynayan ya kendini ya ülkesini yakar. Bugün olduğu gibi” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Bolu Ziyareti

  Yıldırım, Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığını ziyaret ederek, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Yıldırım burada yaptığı konuşmada, bugün gençliğe her dönemkinden daha fazla ihtiyaç olduğunu vurguladı.

  Gençliğin bir milletin umudu olduğunu belirten Yıldırım, “İyi yetiştirilmiş bir gençlik varsa o milletin, o devletin geleceğinden endişe etmeyin. Ama gençliğimizi iyi yetiştiremezsek bir gün bu topraklarda yok olur gideriz. O yüzden gençlerin devletini, milletini iyi tanıması, sevmesi, kültürünü, töresini bilmesi için onları yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı da bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor.” şeklinde konuştu.

  “TÜRKİYE İLE UĞRAŞMAK ATEŞLE OYNAMAYA BENZER”

  Yıldırım, ABD’deki başkanlık seçimlerine işaret ederek, “Bugün Amerikan seçimlerini kazanan Biden işi gücü bırakmış Türkiye’deki hükümeti devirmek için planlar yapıyor. Ama Türkiye ile uğraşmak ateşle oynamaya benzer. Ateşle oynayan ya kendini yakar ya ülkesini yakar. Bugün olduğu gibi. Bir taraftan da Amerika’da Biden’in kazanmasıyla birlikte ümitlenen bazı hainlerin bugünkü durumlarına da tekrardan tanıklık ediyoruz.” dedi.

  Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasına da değinen Yıldırım, bunun ardından üniversitede yaşanan olaylarla ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirdi.

  “TÜRKİYE’Yİ SIFIR TERÖR NOKTASINA GETİRDİK”

  Yıldırım, Türkiye’nin bugün Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile koruma altına alındığını belirterek, şunları kaydetti: “Bu kısa sürede yaptıklarımıza bakın. Çok şükür Türk dünyasının kanayan yarası Karabağ’da zafer elde ettik. Irak’ta, Suriye’de örgüt kafasını kaldıramıyor. Türkiye’yi sıfır terör noktasına getirdik. Çok şükür şehit vermiyoruz. Karakollarımız basılamıyor. Kapalı Maraş’ı açtık. Ayasofya’yı açtık. Kendi gemilerimiz Karadeniz’de, doğu Akdeniz’de petrol, doğal gaz arıyor. Çıkarmak üzere. Emin olun petrol ve doğal gaz çıktığı zaman Türkiye’de hiçbir ekonomik sorun kalmayacak. Zaten şu an bütün sancı bundan kaynaklı. İçerideki hainler ‘Petrol, doğal gaz çıkarsa işimiz biter.’ diyor. Dışarıdaki iş birlikçileri de dışarıdaki düşmanlarımız da ‘Bunlara da ulaşırsa artık Türkiye’yi tutamayız.’ diyor. 2023’te Allah izin verirse önümüzde hiçbir engel kalmayacak.”

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.